Honeywell Logo

Zpět na úvodní stranu


[Vyhledávání na CD]

[Regulační technika]


[Přehled výrobků]

[Honeywell-Satronic]

[Vysokotlaké plynové ventily]


[Katalogy pro řízení spalování]

[Tipy a triky]

[Odborné články]

[Použití našich dílů]


[Kontakty]

[Smluvní partneři]


Tipy a triky pro servis

Jste servisní technik a Váš zákazník Vás požádal o opravu zařízení, jehož součástí je i starý díl Honeywell, který se již nevyrábí?
Nevíte si s tímto servisem rady?

Pokuste se zjistit, zda na této stránce již neexistuje článek, který by popisoval Vaši situaci. Na této stránce budeme postupně uvádět nápady, jakým způsobem lze původní díl nahradit s použitím nových dílů. Nejprve se budeme věnovat těm případům, se kterými se nejčastěji setkáváme a které se týkají méně známých výrobků Honeywell. Tyto výrobky se do České republiky dovážely pouze jako součásti zařízení nebo technologických celků a v průběhu let se postupně ztratily bližší informace o servisu těchto technologií. V budoucnosti se zde budou vyskytovat články týkající se například náhrad starých automatik Honeywell sérií R4341, R4344, R7241 a podobně.

1. Kotle ETI - náhrada automatiky R4412A1001 automatikou DKG 972.
Jako první případ zde uvádíme náhradu hořákové automatiky Honeywell-R4412A1001 použitých na některých kotlích ETI vyrobených v Maďarsku. Hořáková automatika R4412A se již nevyrábí a proto jsme jako jednoduchou náhradu vybrali hořákovou automatiku Honeywell-Satronic DKG 972. V přiloženém dokumentu najdete jednoduchou příručku, jak tuto výměnu provést.

Náhrada hořákové automatiky R4412A1001 automatikou DKG 972. (Česky)

2. Hořákové automatiky série R7241 - náhrada automatiky R7241 automatikou EC/RM7850.
Hořákové automatiky Honeywell série R7241 byly prvními mikroprocesorovými hořákovými automatikami vyvinutými v Evropě. Od jejich uvedení na evropský trh (okolo roku 1980) bylo vyrobeno veliké množství těchto automatik, které si vybudovaly velice dobré jméno především v průmyslovém řízení spalování. Na základě požadavků zákazníku a díky svým vynikajícím vlastnostem vzniklo v průběhu let mnoho variant této automatiky, které pokrývaly široké spektrum různých aplikací.

V roce 1992 uvedla firma Honeywell na evropský trh první hořákové automatiky série EC/RM7800. Tato nová generace mikroprocesorových hořákových automatik byla navržena tak, aby odpovídala veškerým technickým a bezpečnostním předpisům a normám a zároveň, aby řešila co nejvíce specifických požadavků zákazníků. Po uvedení série automatik EC/RM7800 na trh, došlo k postupnému nahrazování automatik série R7241 v nových aplikacích automatikami série EC/RM7800. Současně s tím však také docházelo k postupnému nahrazování automatik R7241, které již byly v provozu. Díky tomu, že se množství dodávaných automatik série R7241 každým rokem snižovalo a stále více byly využívány automatiky série EC/RM7800, docházelo k průběžnému ukončování výroby jednotlivých modifikací automatiky R7241 a ve spolupráci s našimi zákazníky byly postupně prováděny změny pomocí automatik série EC/RM78.

V průběhu minulých let rozšířilo mnoha zahraničních průmyslových firem své aktivity i do České republiky a tím se do české republiky přesunulo také velké množství technologií osazených právě hořákovými automatikami série R7241. Ve většině těchto případů se tyto firmy snaží zajistit příslušné náhradní díly, aby nebyla ohrožena výroba na jejich linkách. Jelikož se již hořákové automatiky série R7241 nevyrábějí, je nutné připravit a nebo přímo realizovat modernizaci technologie takovým způsobem, aby s minimem změn byla tato technologie funkční, bezpečná a osazena takovými díly, které budou zaručovat jednodušší způsob získání případných náhradních dílů.

Z tohoto důvodu jsme pro Vás připravili tyto jednoduché servisní listy, které Vás seznámí s náhradou původní automatiky série R7241 novou automatikou ze série EC/RM7800. Věříme, že Vám tato dokumentace pomůže při řešení otázek týkajících se automatik série R7241. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte firmu Honeywell. Veškeré potřebné kontakty najdete na poslední stránce tohoto dokumentu.

Náhrada hořákové automatiky R7241 automatikou EC/RM7850. (Česky)


Právní informace | Ochrana osobních údajů
Copyright © 2000 Honeywell Inc. Veškerá práva vyhrazena. Firma Honeywell si vyhrazuje právo na změny bez předchozího upozornění